9 Aralık 2014 Salı

YENİ GÖREVİMDE İLK GÜNÜM...   

    Geride bıraktığım 8 yıllık köy öğretmenliğinin ardından bu kadar çok öğrencisi olan bir okulda göreve başlamak elbetteki farklı oldu benim için...Çalışma saatlerim köydekinden kat be kat fazla ama gelin görün ki köydeki kadar çok işi aynı anda yapmak zorunda olmamak da güzelmiş.    Okulda toplam 3 müdür yardımcısıyız.Müdür bey görev dağılımı yaptı,herkes kendi işinden sorumlu!Köyde tüm bu işleri,memurların yaptığı işleri,öğretmenin yaptığı işleri(hem de 4 sınıf birden) tek başıma yapıyordum.                                                             

    İnşallah alnımın akıyla ve hakkıyla işimi yapabilirim.Şimdiye kadar kendi çocuklarıma ve öğrencilerime ne iş yaparsanız yapın en iyisini yapın diyen ben, öğretmenlik yaparken vicdanım hep rahattı.Çünkü işimi hakkıyla yaptığıma inanıyor,paramı helalinden kazandığımı(inşallah)düşünüyordum. Bundan sonra da umuyorum ki öyle olur;aksi takdirde kendimi çok kötü hissederim.   Rabbim utandırmasın...    Yeni işimin ilk gününde hayırlı olsun dilekleriyle gelen tüm çiçekler aileme aitti.Ablalarım,kız ve erkek kardeşim,eniştelerim ve gelinimizle birlikte annem ve babamın çiçeğiyle de çok mutlu oldum. Rabbim onların çocuklarına (cümlesiyle beraber) çok daha iyi işler nasip eder inşallah...İyi ki varlar,iyi ki bu kadar çok kardeşiz!

 


    Benim gibi çeşitli yerlerde yeni göreve başlayan tüm arkadaşlarıma da hayırlı olsun.Allah işimizi rast getirsin,amin.Yazımı okuyan arkadaşlar dualarında azıcık da olsa beni hatırlarlarsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler,Allah razı olsun:)


   Eşim ve kızlarım da bugün aşağıdaki çiçekten göndermişlerdi ama onun resmini çekmeyi unutmuşum...(Seviyorum sizi!)

1 yorum:

  1. Hayırlı olsun yeni yeriniz :)
    Blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım ben de bloguma beklerim sevgiler :)
    makyajtavsiyem.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil